Objects of Desire
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Akademija za čarovnike in čarovnice
 
KazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Novice
Do septembra lahko še prosto nadaljujete svoje zasebne RPGje in ste nagrajeni s katerim od čarobnih predmetov.

Z začetkom šolskega leta pa se bo tudi na Bradavičarki začelo novo šolsko leto, ki bo prineslo nove posebnosti.

Več o zgodbi si preberite tu: LINK

Predmet vam bo na pot postavil admin, ko bo iz vaših postov razvidno, da si ga zaslužite.

Trenutni RPG čas: pomlad
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Latest topics
» Spalnice (fantje)
Pesmi & Poezije I_icon_minitimeNed Okt 05, 2014 3:38 am by Natalie Aurea

» Chat & Spam
Pesmi & Poezije I_icon_minitimeSre Avg 13, 2014 7:10 am by Fenris Wolffe

» Klobuk Izbiruh
Pesmi & Poezije I_icon_minitimePet Mar 15, 2013 8:50 am by Thomson Marley

» Oglasi & Razglasi
Pesmi & Poezije I_icon_minitimeTor Dec 04, 2012 8:42 am by Septimus Rex

» Knjižnica
Pesmi & Poezije I_icon_minitimeSob Avg 25, 2012 8:55 am by Roseanna Scott

» Kalodont
Pesmi & Poezije I_icon_minitimeTor Avg 21, 2012 9:59 am by Roseanna Scott

» Prepovedani gozd
Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Avg 16, 2012 12:15 pm by Rei Oal

» RPG Finder
Pesmi & Poezije I_icon_minitimeSre Avg 15, 2012 6:39 pm by Alejandra Perroni

» Južni stolp
Pesmi & Poezije I_icon_minitimePon Avg 13, 2012 12:34 am by Niall Horan

» Vzhodni hodnik
Pesmi & Poezije I_icon_minitimePet Jul 27, 2012 12:20 am by Skyle Wall


Share
 

 Pesmi & Poezije

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Septimus Rex
Ravnatelj
Septimus Rex

Število prispevkov : 201

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeSre Mar 07, 2012 6:38 am

Bi radi poklepetali o vaših priljubljenih glasbenih ustvarjalcih, najljubših pesmih in podobnem? Potem je to tema za vas! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://magic.highforum.net
Atreyu Jones
7. letnik Gryfondoma
Atreyu Jones

Število prispevkov : 329

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 1:58 am

No, dans se mi ful tale komad po glavi mota: Noisia - thommy's theme. Sicer je pretty much elektronka, do katere sem načeloma skeptičn, samo ta komad me vsakič sesuje. Kaj pa kej vi zaene stvari poslušate?
Nazaj na vrh Go down
Mageira Moore
6. letnik Drznvraana
Mageira Moore

Število prispevkov : 41

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 2:41 am

Js tud elektronike kej dost ne poslušam, ampak za tole pa čist razumem, zakaj ti je všeč. Smile Mene pa vsi moji naj. bandi zadnje čase s svojimi novimi CD-ji neki razočaravajo...Sad (ja, vem, da razočaravajo ni nedovršen glagol, ampak razočarajo pa tud ne morem rečt, drugač bi zvenelo čudno). No, ne vem, al pa sem samo jaz ratala preveč zahtevna. Zdej samo upam, da mi bo vsaj ta novi CD od Epice kaj bolj všeč kot mi je bil, recmo, ta nov CD od Nightwishev.
Nazaj na vrh Go down
Nathaniel Tonkins
5. letnik Pihpuffa
Nathaniel Tonkins

Število prispevkov : 218

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 2:44 am

Nightwishi so blo kul ko je še bila stara pevka zraven, zdaj pa so se malo poslabšali. Wink
Drugače pa jaz preprosto obožujem Florence + The Machine I love you
Nazaj na vrh Go down
Fenris Wolffe
6. letnik Spolzgada
Fenris Wolffe

Število prispevkov : 271

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 2:52 am

Včasih sem ful zagovarjal Tarjo, ampak se je Anette zelo popravila, sploh če ne gledaš videospotov ali koncertov in ti ne more njen nasmeh med žalostno pesmijo uničit vzdušja (*cough* Amaranth *cough*). Čeprav v bistvu je tudi Tarja ful uničila imidž s tem ko je headslamala med nekaterimi pesmimi kot da ne bi vedela kaj pomeni besedilo ki ga poje. Nihče pa ne more zanikat da kolikor je bila Tarja bolj zverzirana, ima pa Anette večji razpon glasu in zna pet na veliko različnih načinov, medtem ko je Tarja vedno zvenela bolj ali manj kvazi-operno.

Tako da se jaz zdaj ne ubadam več s Tarjo in Anette, meni je važen samo še Tuomas in instrumentalna plat Nightwishev. Posledično mi je tudi 2. cd od Imaginaeruma zelo všeč Wink
Proof: 6 minutes of pure awesome
Nazaj na vrh Go down
Mageira Moore
6. letnik Drznvraana
Mageira Moore

Število prispevkov : 41

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 3:01 am

Ne govorim o Tarji in Anette: tud men sta obe pevki čisto v redu, samo da vsaka po svoje. Predzanji CD od Nightwishev je bil zame eden njihovih najljubših CD-jev sploh, in sicer predvsem zato, ker sem se že takoj do ušes zaljubila v prvi komad na njem: The Poet and the Pendulum. Problem novega CD-ja se mi zdi ravno to, da noben komad (vsaj za moj okus) niti približno ne doseže katarzičnosti tega komada. Tudi 6-minutni Imaginaerum ne. Da ne bo pomote, govorim samo zase in čisto razumem, da se kdo ne bo strinjal z mano. Da povem samo en primer: The Poet and the Pendulum ima božansko lep zaključek z naslovom "Mother & Father" medtem ko pri Imaginaerum zadnjih nekaj minut vokal izključno govori. Saj nimam nič proti govorih v komadu, ampak ko trajajo po pet minut, pa se to začne že malo vleči (če seveda ne gre prav za kakšen poseben komad, ki je že zasnovan tako, da je glasba pravzaprav samo podlaga govoru).
Nazaj na vrh Go down
Natalie Aurea
5. letnik Spolzgada
Natalie Aurea

Število prispevkov : 289
Age : 26

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 3:07 am

Js tudi obožujem Dark Passion Play, ker je biu pravzaprav moj povod v Nightwishe in Symphonic Metal nasploh. Ampak se morem pa strinjat, da je tanovi album malo razočaral. Sej par komadov je uredu in čist ušečnih, ampak večinoma mi pa niso preveč... Ampak grem pa maja na koncert, bomo vidli če bo live mogoče boljše? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Mageira Moore
6. letnik Drznvraana
Mageira Moore

Število prispevkov : 41

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 3:12 am

Ne, saj par komadov iz Imaginaeruma je tud men čis dobrih. Toumas je pač genij. Very Happy Maja tud jaz razmišljam, da bi šla na koncert, ampak za enkrat še zbiram denar za karto.
Nazaj na vrh Go down
Natalie Aurea
5. letnik Spolzgada
Natalie Aurea

Število prispevkov : 289
Age : 26

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 3:16 am

Jap, tega pa ne gre zanikat Razz js mam pa srečo, da je moja predraga mati tudi naklonjena taki muski in bo koncert darilo za dober uspeh ob koncu šole. Vnaprej =P
Nazaj na vrh Go down
Fenris Wolffe
6. letnik Spolzgada
Fenris Wolffe

Število prispevkov : 271

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 3:21 am

Heh, Maghie, malo se zamešala: Song of Myself ima na koncu samo govor. Imaginaerum je cel instrumentalen in je v bistvu medley vseh ostalih s cdja Wink
Se pa strinjam da je The Poet and the Pendulum eden boljših Very Happy

Mimogrede, malo za spremembo sloga: https://www.youtube.com/watch?v=OjNZdtV6aG8
Nazaj na vrh Go down
Atreyu Jones
7. letnik Gryfondoma
Atreyu Jones

Število prispevkov : 329

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 10:09 am

Men pa Tarjina barva glasu nikol ni bla preveč všeč. Mi je pol za simfoničn metal že boljš una ženska od Within Temptation, k ma mal bolj nežne tone.
Nazaj na vrh Go down
Natalie Aurea
5. letnik Spolzgada
Natalie Aurea

Število prispevkov : 289
Age : 26

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 6:05 pm

Ma nevem, men je una od Within Temptation kul, ampak mi je pa, če se gremo zdej o glasovih, Simone Simons od Epice čez use druge Smile
Nazaj na vrh Go down
Mageira Moore
6. letnik Drznvraana
Mageira Moore

Število prispevkov : 41

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 7:12 pm

Fenris Wolffe je napisal/a:
Heh, Maghie, malo se zamešala: Song of Myself ima na koncu samo govor.

Jao, pa sem res zamešala! Razz Ja, Imaginaerum je nekakšen povzetek CD-ja in je tud meni pravzaprav še najljubši komad na njem.

Tud men Taryjina barva ni bla tok všeč, ker si mi je zdela nekak preveč "groba". Ja bila pa seveda dobra pevka. Smile Uh ja, Simone me tud ful lepo barvo glasu... a ni tko da dans njihov novi CD izide? Very Happy

BTW Fenris, hvala za link, ful lepa pesem. Smile
Nazaj na vrh Go down
Fenris Wolffe
6. letnik Spolzgada
Fenris Wolffe

Število prispevkov : 271

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 8:39 pm

Pri meni se tako z Within Temptation kot z Epico moje navdušenje kaže v ciklusih: nekaj časa sem čisto usekan na ene ali druge, ali pa kar oboje, potem mi jih pa nekaj časa kar ni za poslušat. In čez kakšno leto ali dve se proces ponovi XD

Hvala Maggie, potem ti bo pa tole tudi všeč: https://www.youtube.com/watch?v=bqqAqmZ2q_I&feature=related
(In prosim ignoriraj komentarje o tem da je ta skladba iz Twilighta, ker ni. Nekateri Twilight fani, ki so očitno brez posluha, jo mešajo z Bella's Lullaby, ki pa jo je napisal Carter Burwell, in vsaj po mojem tej skladbi ni praktično nič podobna XD)

EDIT: tole sem pa pravkar našel, gre za isto skladbo s fan-lyrics, in po mojem mnenju je pevka zelo dobra in ima tudi lep glas, besedilo pa solidno. Very Happy Torej, link: https://www.youtube.com/watch?v=0bNiBwNw4Cs
Nazaj na vrh Go down
Atreyu Jones
7. letnik Gryfondoma
Atreyu Jones

Število prispevkov : 329

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 9:05 pm

Pa kaj, če bi bila iz Twilighta? Folk je tako občutljiv na te filme, da so ratali že legendarni, pa niso prav nič posebnega. Poleg tega je muzika, ki je uporabljena not, čisto brez povezave z zgodbo. Crater Burwell, recimo, je zakon skladatelj. Seveda pa tut tegale draguljčka ne smemo pozabit: https://www.youtube.com/watch?v=6okwg6PiSis Wink
Nazaj na vrh Go down
Fenris Wolffe
6. letnik Spolzgada
Fenris Wolffe

Število prispevkov : 271

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 9:15 pm

Heh, "Crater" Burwell Laughing

Nisem rekel da je slab, nasprotno, nekatera njegova dela so mi zelo všeč, sem pa zelo občutljiv če ljudje stalno mešajo izvajalce in fanatično zagovarjajo da je vsaka druga dobra klavirska skladba iz Twilighta, tudi potem ko je bilo to na Youtubu in še povsod drugje že 1000x povedano da ne. Zadnjič sem nekje prebral da je Clair de Lune "avtorsko delo Twilighta in da bi filmarji morali računat vsem tem plagiatorskim orkestrom da jo igrajo po koncertih".

Muse meni osebno niso preveč všeč, pa niti ne morem usmerit prsta na kakšno lastnost njihove glasbe da bi rekel zakaj. Pač ne dopadejo se mi XD

Še ena krasna skladba (obožujem še posebej violinski intermezzo), od vedno odličnega Armena Hambarja (Future World Music) - Requiem in G minor ^^
Nazaj na vrh Go down
Atreyu Jones
7. letnik Gryfondoma
Atreyu Jones

Število prispevkov : 329

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 9:22 pm

Hey, mogoče bi bil lahko to njegov superhero ime!

Tut men ni kul, da neumen folk meša izvajalce (in zihr sam dobro veš, da bi lahko samo res neizobražen idiot napisal, da je Clair de Lune avtorska skladba kateregakoli filma), samo zanimivo se mi zdi, da je v očeh ogromnih množic to še 500x večji zločin, če nekdo primeša Twilight zraven.

Meni so pa Muse prov hudi (tale komad, recimo: https://www.youtube.com/watch?v=leuMcRs983I ) štekam pa, zakaj komu niso, ker majo res en specifičn vokal, k se ga morš navadit preden ti zapaše.
Nazaj na vrh Go down
Mageira Moore
6. letnik Drznvraana
Mageira Moore

Število prispevkov : 41

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeČet Mar 08, 2012 10:59 pm

Atreyu Jones je napisal/a:
Hey, mogoče bi bil lahko to njegov superhero ime!

Uu, še bolš bi blo, da bi še priimku dodali en "n" in bi bil pol:

Crater Burnwell! Cool


Edit: zdele sm glih na šolskem kompu pa ne morm poslušat linkov. Bom doma. Smile
Nazaj na vrh Go down
Fenris Wolffe
6. letnik Spolzgada
Fenris Wolffe

Število prispevkov : 271

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimePet Mar 09, 2012 12:32 am

Neizobražen idiot - Twilight fanatik (note: "fanatik", ne samo "fan")
See the resemblance? Very Happy

Drugače se mi pa tale Feeling good bolj dopade kot Supermassive Black-hole. Še vedno nisem ravno muse fan, ampak si mi pa dokazal da imajo vsaj 1 komad ki je tudi za moj okus čisto soliden. Smile

Crater Burnwell, awesome! Za simbol ima lahko pa krater, ki dobro gori! XD "Burnwell by name, *burn* very well, by reputation." (kudos če veste po kateri slavni izjavi iz katerega filma je tole! Very Happy)
Le kakšen superpower bi dali nekomu, z imenom "Burnwell"? Hmm, mogoče led? Laughing

Also, THIS. Epic. Cool
Nazaj na vrh Go down
Natalie Aurea
5. letnik Spolzgada
Natalie Aurea

Število prispevkov : 289
Age : 26

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimePet Mar 09, 2012 3:09 am

Claire de Lune Twilightovo avtorsko delo? Laughing Prvoklasni idiotizem xP

Muse so pa meni dost ušeč, ampak tko razčlenjeno. Muzika mi je ful ušeč pa besedila tudi, ampak vokal mi pa res ni.. Feeling good je pa meni ful boljša verzija od Michaela Bubleja, od katere linka ne morem prlimat -.-, ampak ktera je original pa nebi vedla...

Mm, dobra muzika Fenris Smile
Nazaj na vrh Go down
Kathleen Trygg
6. letnik Pihpuffa
Kathleen Trygg

Število prispevkov : 86

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimePet Mar 09, 2012 12:33 pm

sicer se bojim, da je to mal pre-hardcore v vidu tega, kar ste postali do zdej, ampak probat ne boli. Razz

https://www.youtube.com/watch?v=zQE4Uc1jbFY

melodic death metal...ena izmed najboljših zvrsti muzike^^ po mojem skromnem mnenju seveda. Smile
Nazaj na vrh Go down
Fenris Wolffe
6. letnik Spolzgada
Fenris Wolffe

Število prispevkov : 271

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimePet Mar 09, 2012 7:20 pm

Čisto soliden komad, Kathleen. Navadno poslušam malo manj "hardcore" zvrsti metala, ampak občasno tudi to zapaše, in melodic death je nekako moja zgornja meja. Wink

Drugače pa moj najljubši komad melodic deatha: https://www.youtube.com/watch?v=nIpbtxAhAF8
Nazaj na vrh Go down
Natalie Aurea
5. letnik Spolzgada
Natalie Aurea

Število prispevkov : 289
Age : 26

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeSob Mar 10, 2012 1:35 am

oja, Hate Me je dobr, ampak js osebno mam od COBou raj Hate Crew Deathroll Smile mi majo pa oni nasplošno fine komade...
Nazaj na vrh Go down
Kathleen Trygg
6. letnik Pihpuffa
Kathleen Trygg

Število prispevkov : 86

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeSob Mar 10, 2012 10:11 am

ooh, hate me je edn izmed najboljših, ampak CoB evergreeni so zame bolj lake bodom & downfall <3

https://www.youtube.com/watch?v=bXbTtU252yM

nekolikanj nežnejša muzika =)
Nazaj na vrh Go down
Natalie Aurea
5. letnik Spolzgada
Natalie Aurea

Število prispevkov : 289
Age : 26

Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitimeSob Mar 10, 2012 10:14 pm

Ah, valda, Avenged Sevenfold so pa itak zakon ^^

Čeprou men šeusen zmaga Afterlife... Ej kako vi prlimaste linke? Kr men vedno zateži: New members are not allowed to post external links or emails for 7 days. Please contact the forum administrator for more information. scratch
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content



Pesmi & Poezije Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pesmi & Poezije   Pesmi & Poezije I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 

Pesmi & Poezije

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 4Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Objects of Desire :: Ostalo :: Klepet-